fbpx


OZON TEDAVİSİ İLE BÖLGESEL İNCELME

Bölgesel İncelme - Bölgesel Zayıflama

Ozon tedavisi ile bölgesel incelme metodu, vücudun göbek, bel ve basen bölgelerinde oluşan yağların eritilmesi için uygulanan yöntemlerdir. Ozon tedavisi ile bölgesel incelme sağlayabilmek için sadece diyet yapmak maalesef yeterli olmayacaktır. Nedeni ise kilo verme amacı için yapılan diyetlerle beraber hangi bölgelerde ne kadar kilo verileceğinin belirlenememesidir. Ozonu zayıflamaya destek olarak kullanabileceğimiz üçüncü yöntem ise bölgesel incelme amaçlı ozon lipoliz uygulamasıdır. Bu uygulamada ozon gazı çok ince mezoterapi iğneleri ile incelme istenen bölgedeki yağ dokularına enjekte edilir. Özellikle göbek ve basen gibi yakılması çok zor olan depo yağların biriktiği bölgelerde ozon gazı enjeksiyonu oradaki depo yağların yakılabilir yağ hale gelmesini sağlar. Kişinin beraberinde günlük 30-45 dk lik yürüyüş ya da kardiyo egzersizleriyle ve mutlaka bol su içimi ile bu bölgelerdeki yağlarından kurtulması mümkündür. Yağları eriyen bölgelerde sarkma problemi genellikle görülmez. Uygulanan ozon bir yandan yağların parçalanmasını sağlarken aynı zamanda hücre yenilenmesini ve kollojen yapımını uyararak doku toparlanmasına yardımcı olur.

Bölgesel İncelme

Tüm bu yapılan uygulamaların yanı sıra geliştirilen teknolojik yöntemlerle beraber gelişmiş cihazlarda vardır. Bu gelişmiş cihazlar farklı türlerde olup kişinin bazı bölgelerinin incelmesini sağlamak amacıyla üretilmiştir. Aynı şekilde liposuction yönteminde de cerrahi bir ameliyat olan kişilerin bölgesel olarak incelmesini sağlama gayesi vardır. Bu yapılan yöntemde aslında dikkat ederseniz belirli bir alanda toplanmış yağların eritilmesi ve bu eritilmiş yağların yerine kasların almasını sağlamak oldukça çok zor bir durumdur.

Vücudun belirli noktalarına özel egzersiz hareketleri yaparak bölgesel olarak incelme sağlanabilir ancak uygulanacak egzersiz programları belirli bir çalışma disiplini ve zaman harcanarak yapılabilir.
Genellikle genç insanların tercihi spor yaparak bölgesel olarak incelmektir fakat spor yapabilmek için zamanı olmayan, yaşı daha çok ilerlemiş, spor yaparak vakit kaybetmek istemeyen ve kısa zamanda daha hızlı sonuçlar elde etmek isteyenlerin tercihi ozon tedavisi ile bölgesel incelme yöntemi olmuştur.
Bu uygulamada, çok ince uçlu iğne yardımıyla problemli vücut bölgelerine belirli ölçülerde periyodik şekilde ozon enjekte yapılır. Enjektenin yapıldığı ozonun etkisiyle vücutta oksijenizasyon artışları meydana gelmektedir. Bunun sonucunda damarlarda genişleme, kan akışının hızlanmasına, kollogen, elastin sentezi bölgesinde hızlanmanın oluşmasına neden oluyor.
Böylece bölgede görülen zayıflama ile beraber genel cilt kalitesindeki iyileşme ve elastikiyet artışları gibi durumlar saptanır. Ozon tedavisi ile bölgesel incelme tedavisi, yok edilen bölgelerde oluşan yağ hücrelerinin yerine zamanla bağ dokusunu almasıyla birlikte bir-iki ay sonra bölgede sıkılaşma ve toparlanmalar görünür.
Vücudun yağlardan enerji üretebilmesi için gerekli hücresel düzenlemeleri kuvvetlendirir. En başta cilt olmak üzere beyin ve kasların kan dolaşım hızını arttırarak vücudun daha iyi şekilde oksijenlenmesine ve enerjiye daha hızlı ulaşmasına yardımcı olur.
Unutulmamalıdır ki asıl doyması gereken midemiz değil beynimiz ve algılarımızdır. Ozon tedavisi sağlanan metabolizma egzersizler ile uyumlu şekilde desteklenir. Fiziksel kapasite artar ayrıca ozon tedavisi yöntemi ile zayıflama ile paralel olarak cilt ve cilt altı dolaşım düzenlendiğinde selülit problemi hızlıca çözülmüş olur.

Ozon Tedavisi Yöntemi İle Vücutta Nasıl Değişiklikler Olur?


Ozon yöntemi hangi hastalıkların tedavisi için uygulanır?


1. Dolaşım bozuklukları hastalıkları ve damar tıkanıkları sorunlarında
Ozon tedavisinin 40 yıldır en fazla kullanıldığı bölgelerden birisidir. Dolaşım bozuklukları hastalıklarındaki ozon tedavisinin başarısı klinik araştırmalar tarafından kanıtlanmıştır.

Dolaşım bozuklukları hastalığında ozon tedavisinin şu etkisinden yararlanırız: Damarların cidarlarında bulunan düz yapıdaki kasların gevşemesini sağlar ve damar içerisindeki basıncı azaltır. Bu özelliği Hipertansiyonun tedavisinde de uygulanır.

Dokuların tekrardan oksijenlenmesini, kılcal damarların yeniden oluşmasını ve dokuların kanlanmasını arttırır. Kanın pıhtılaşmasına dolayısıyla da kıvamının azalıp daha akışkan hale gelmesini, aynı zamanda da damarlardaki tıkacın erimesini de sağlayarak damar tıkanıklıklarının tedavisi yönteminde kullanılır.

Damar sertleşmelerine neden olan cidardaki birikmiş yağların ve kalsiyum plaklarının yıkılmasını sağlayarak damar sertliği tedavisinde kullanılır.
2. Gribal hastalıklara karşı korunmada, gribal hastalıkların çözümünde
Ozon tedavisi ile bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar. Böylelikle vücudumuzun daha önce baş edemediği hastalık sebebiyle mükemmel mücadele edebilir hale gelir.

Ozonla terapi yapılmış bir kişide son derece zindelik ve sağlıklı olan bağışıklık sistemini vücuda zararlı olabilecek olan her türlü etkeni kolayca saf dışı bırakır. Dolayısıyla ozon tedavisinden sonra grip virüsü sizlere yine bulaşabilir fakat aşılandığınız da meydana gelen olaylara karşı benzer bir şekilde bağışıklık sisteminizi derhal harekete geçirerek virüsü yok edecektir. Üstelik aşıdan sonra daha mükemmel bir şekilde faydası olacaktır. Zira size de buluşan grip virüsünün aşılandığınız virüsle benzerliği bulunmayabilir ve bu nedenle aşılandığınız halde iken yine gribin bütün sebeplerini aynı şiddette yaşayabilirsiniz ancak ozon yöntemi tedavisinden sonra vücudunuz herhangi bir virüsle karşılaşırsa karşılaşsın, bağışıklık sisteminiz virüse karşı dirençli şekilde savaşacak ve vücudu virüsün zararlarına karşı koruyacaktır.
3. Cilt ve saç hastalıklarının tedavilerinde
Ozon tedavisi, kan dolaşımını artırır. Kan, lenf gibi deri hücrelerine nüfus ederek ozon yöntemi sayesinde dokuların iyileşmesini ve kendini yenilemesini hızlanırdırır.

Cilt hastalıkları sorunlarının tümünde, virüs, uçuk, zona gibi bunların neden olduğu deri enfeksiyonlarında, akne, frokül, gibi cilt kaşınmalarında egzama, sedef, kurdeşen gibi döküntülü alerjik olan cilt hastalıklarında, erkek ve kadınların saç dökülmelerinin önlenmesinde, kepeklenmesinde, yağlanmasında, saçkıran gibi hastalıklarda, ter kokularını önlemede ozon yöntemi tedavisi oldukça başarılıdır.
4. Kronik yorgunluk hastalığının tedavisinde
Çağımızın hastalığı olan kronik yorgunluk rahatsızlığında kişiler yorgunluk getirecek bir iş yapmadığı durumda dahi sanki tonlarca yük taşımış hissinde olarak kendilerini bitkin ve halsiz hissederler. Bu hastalık son zamanlarda her geçen gün daha fazla sayıda insanı pençesi altına almaktadır.
Kronik yorgunluk sendromu hastalığının tedavisi oldukça zordur. Kronik yorgunluk sendromunun ve streste ozon yöntemi tedavisinin faydaları;
Ozon tedavisi stres hormonu olarak adlandırılan adrenalin vücutta yıkılmasını sağlar. Stresimizin azalmasını, kırmızı ve beyaz kan hücrelerinin aktivasyonunun gerçekleşmesini sağlar.