parallax background

Plazma Enerjisi (BeautyTeck) Kırışıklık Tedavisi

7 Ocak 2018


Plazma Enerjisi (BeautyTeck) Kırışıklık Tedavisi

Plazma enerjisi kırışıklık tedavisi yeni geliştirilmiş bir ameliyatsız göz çevresi estetik yöntemi olmasına rağmen yaklaşık 15 yıldır Avrupa’da kullanılmakta ve CE belgesi bulunmaktadır. Bu tedavi yöntemi özellikle neşterli tedavilerden çekinen kişiler tarafından çok fazla tercih edilmektedir. Son dönemlerde çok fazla talep edilmekte ve kullanılmakta olan bir yöntemdir.

Plazma enerjisi havada bulunan gazları kullanarak etkili olmaktadır. Bu sayede cildin dış yüzeyini buharlaştırılarak, yeni dokuların oluşum süreci başlamaktadır. Bu yöntemde Doktorumuz Dr. Tekin Yıldırım genellikle ilk seansta istenilen sonuçlara ulaşılabilmekte olduğunu söyler.
Plazma Tedavisi
Genelde göz kapaklarının kırışıklık ve sarkma gibi problemlerin de tercih edilmektedir. Göz kapaklarında ki kırışıklık, katlanma, çizgilenme göz çevresine yapılan plazma enerjisi yöntemi kırışıklıkları çözülebilmektedir. Ayrıca; akne ve akne skarları izleri, dudak üzeri sigara çizgileri, göz kapağında ki beyaz ve sarı lekeler, çeşitli et benleri, boyun germe, yara izleri, çil tedavisi, siğil tedavileri, bazı dövmeleri silme ve buharlaştırma gibi çok çeşitli rahatsızlıklar bu yöntemi ameliyatsız bir şekilde çözüme kavuşturulmaktadır.
Plazma “Beautyteek” tedavisi nasıl yapılır?
Plazma enerjisi beautyteek kırışıklık tedavisi, ameliyatsız göz çevresi estetiği için önceden bir hazırlık yapılmasına gerek duyulmamaktadır. Direk olarak randevuya gidilebilir. Bu tedavi yönteminden yaş ve cinsiyete bakılmaksızın herkes faydalanabilmektedir. Önce uyuşturucu krem uygulaması yapılır ve 35 veya 45 dakika sonra işleme başlanır. Sorunlu olan her bir göz kapağı için 30 dakikalık bir tedavi yeterli olacaktır. Uygulamadan sonra göz çevresinde kabuklu bir görüntü oluşabilmektedir ancak bu görüntü güneş koruyucu faktörü içeren krem fondöten kapatabilir. Bu kabuklu görüntü 4 ila 10 gün içerisinde normale dönecektir.

Ayrıca bu dönemde hassas sabunlarla cilt yıkanmalı ve hatta bebek şampuanları kullanılmalıdır. Tedavinin yapıldığı bölge de şişlik ve ödem oluşabilir ancak 1 ila 5 gün içerisinde normale dönecektir. Bu uygulama zahmetli ve ağrı yapan bir uygulama değildir. Uygulamadan 30 gün sonra ki kontrolde eğer gerek görülürse 1-2 seans daha uygulama devam ettirilebilir. Tedavi edilmesi gereken bölgenin genişliğine ve derinliğine göre fiyatlar değişiklik göstermektedir.
Beautyteek kırışıklık tedavisinin faydaları nelerdir?
Epidermis cildin en üst tabakasını oluşturmaktadır. Yaşın ilerlemesinden ve genetik faktörlerden dolayı göz kapaklarında olumsuz değişiklikler ortaya çıkabilir. Bunlardan biri cilt fazlalığı diğeri ise göz torbalarıdır. Klasik yöntem de ki amaç cerrahi açıdan fazla olan derinin çıkarılmasıdır. Plazma enerjisi Beautyteek kırışıklık tedavisi ise fazla deri çıkarılmaz veya fazla bir işlem yapılmaz. Uygulama, sorunlu bölge gerginleşerek gençleşmektedir. Plazma enerjisinin avantajları ise; uygulama çok kolay ve kısa sürer. Pansumana gerek kalmaz. Günlük yaşantıya devam edilmesine hiç bir engeli yoktur. Uygulamadan önce anesteziye gerek duyulmaz. Cerrahi bir işlem olmadığından uygulamadan sonra herhangi bir iz kalmaz.

Birçok rahatsızlıkta çeşitli kozmetik ilaçlar kullanılmasına ve hatta lazer tedavisine rağmen kesin bir çözüm bulunamayabilir. Bilinen diğer teknikler sadece cildin üst katmanını onarırken, plazma enerjisi cildin alt katmanına da etki ederek cildin yenilenmesini sağlamaktadır. Bu yeni cilt bir yıl boyunca oluşmaya devam ederek iki yıl boyunca etkisini sürdürüyor. Oluşturulan yeni cilt ortalama olarak 7 ila 10 gün içerisinde eski cildin yerini alıyor. Bu tedavinin yapıldığı kişiler de 10-15 yaş gençleşme görülebilmektedir. Bu mucizeler yaratan yöntemin tespit edilmiş herhangi bir yan etkisi de yoktur. Ancak bağışıklık sistemi rahatsızlığı olan kişilerde, ciddi cilt hastalıkları olan kişilerde, plazma enerjisi Beautyteek kırışıklık tedavisi uygulanacak bölgede enfeksiyonu olan kişilerde ve hamileler de uygulanması pek uygun değildir. Plazma enerjisi, göz kapağı tedavisinde kalıcılığını 5 ila 10 sene kadar sürdürebiliyor. Lekeler için uygulandığında ise cilt çok iyi korunursa tedavi edilen bölgede tekrar oluşmuyor.

Özellikle göz kapağı düşüklüğün de çok ciddi bir tedavi yöntemidir. Zira göz kapağı düşüklüğü kişinin görmesine engel olan ve psikolojik olarak da kişinin kendini kötü hissetmesine de sebep olan bir rahatsızlıktır. Bu uygulama olmadan önce cerrahi yöntemlere başvuruluyor. Genelde tedavi uygulanan bölgede iz kalabiliyordu. Bu yöntemin uygulanmaya başlanmasıyla bu sorun ortadan kalkmıştır. Tedavi düşünen kişiler için ise hiç bir sakınca görmeden ya da hiç bir korku yaşamadan başvurabilecekleri bir yöntem olmuştur. Hatta diğer cerrahi yöntemlerin önemini yitirmesine sebep olmuştur. Eski cerrahi yöntemler uygulandıktan sonra bölgede kalan izler kişinin tedaviden tam olarak memnun kalmamasına sebep olabiliyorken, bu yöntem sayesinde kişi tedaviye başlamadan önce kendini daha güvende hissediyor. Ayrıca sonuçtan çok daha memnun kalabiliyor.
 
 
Beautyteek plazma enerjisi nedir?
Klasik olarak tedavi de fazla olan derinin çıkartılması ve ciltte oluşan yağ kitlelerinin onarılmasını esas alınmaktadır. Plastik ve estetik cerrahi uzmanları tarafından da adından sıklıkla bahsettiren ve tavsiye edilen bir uygulamadır. Hem tedaviyi uygulayacak uzman doktor hem de tedavinin uygulanacağı kişi için olumlu sonuç meydana getirecek bir uygulamadır. İlerleyen zamanlar da daha çok adından bahsettirecek ve tedaviyi düşünen herkes tarafından tercih edilen ilk uygulama olması bekleniyor.